ser groupGrupa SER po raz czwarty z rzędu została uznana firmą numer jeden w kluczowym segmencie swej działalności, czyli na rynku systemów ECM (wg rankingu Computerworld TOP200). Fakt ten czyni ją niekwestionowanym liderem w regionie. Jednocześnie SER Group została uznana za „największego dostawcę systemów zarządzania procesowego i elektronicznego oraz obiegu dokumentów (ECM) w 2020 roku”. Firma utrzymała również 12. pozycję na liście „Najwięksi dostawcy oprogramowania na licencjach własnych w 2020 roku”.


{loadpositiion Wiadomosci_Dzial}


Ranking Computerworld TOP 200 został stworzony, by pomóc przedsiębiorstwom znaleźć najlepszych dostawców rozwiązań IT. Jest to szczególnie istotne, ponieważ 48% polskich firm znajduje się na zaawansowanym etapie transformacji cyfrowej lub już przeszło tę drogę, wdrażając rozwiązania cyfrowe w całej strukturze . Perspektywy na przyszłość pokazują, że rozwój cyfryzacji nie zwolni, ponieważ kolejne 39% przedsiębiorstw właśnie rozpoczyna transformację cyfrową lub jest na etapie opracowywania strategii w tym zakresie .

Grupa SER kontynuuje swój rozwój

„Cieszymy się, że od ponad 15 lat jesteśmy wiodącym dostawcą na polskim rynku ECM. Czujemy dumę, widząc pracę i zaangażowanie naszego polskiego zespołu. Nasze plany opieramy na ciągłym rozwoju i innowacji. Chcielibyśmy nadal wprowadzać nowoczesne sposoby pracy w polskich firmach. Ten rok był dla nas wyjątkowy, ponieważ nie tylko osiągnęliśmy wysoką pozycję w rankingach – co jest wyróżnieniem za nasze wysiłki – ale także powitaliśmy nowego, największego dotąd klienta na usługi chmurowe w naszej historii. Z ufnością patrzymy w przyszłość, zarówno całej grupy, jak i polskiego rynku IT – mówi Marcin Somla, Country Manager w SER Group w Polsce.


Polski rynek jest jednym z kluczowych dla SER Group. Ze strony polskich firm obserwujemy duże zainteresowanie tą technologią, a perspektywy cyfryzacji wyglądają obiecująco. Cieszymy się, że w tej chwili możemy być częścią cyfrowej ewolucji, która odbywa się w Polsce i Europie. Gdy coraz więcej firm planuje rozwijać swoje cyfrowe kompetencje, zawsze jesteśmy do dyspozycji. Mamy rozwinięte biuro i oddział nad Wisłą, wspieramy polskie firmy na drodze ku cyfrowej transformacji – mówi Sven Oliver Behrendt, Dyrektor Generalny SER Group.

Przyszłość systemów ECM w Polsce

Pandemia koronawirusa zmieniła wiele kwestii i znacząco przyspieszyła innowacyjne procesy. Takie kwestie jak praca na odległość i współpraca w środowisku cyfrowym stały się naturalne. Wszyscy się z tym oswoiliśmy z nowym środowiskiem, a także nauczyliśmy się żyć i poruszać w zawodowej przestrzeni online.

Od momentu wybuchu pandemii Covid-19 wiele firm zostało zmuszonych do szybkiego wdrożenia rozwiązań cyfrowych, co wiązało się z wieloma wyzwaniami. Wśród nich są m.in. zarządzanie nieustrukturyzowanymi dokumentami, tworzenie elastycznego środowiska pracy czy automatyzacja procesów w celu zmniejszenia zaangażowania pracowników i uwolnienia ich zasobów. W Grupie SER wierzymy, że skuteczne systemy ECM mogą rozwiązać te wyzwania. Poza tym można je wdrożyć bardzo szybko – a czas jest kluczowy dla przedsiębiorców – dodaje Marcin Somla.Obecnie firmy koncentrują się na działaniach w świecie po pandemii oraz na tym, w jaki sposób mogą dostosować swoje wewnętrzne procesy i modele biznesowe do nowych standardów, aby utrzymać się na rynku i prosperować w przyszłości.

Plany SER Group dotyczą głównie rozwoju zarówno Grupy, jak i spółek. Naszą misją jest wspieranie polskich firm w zrobieniu kroku w przyszłość, a także – wsparcie ich na każdym etapie inicjatyw digitalizacji i modernizacji.

Źródło: www.sergroup.com/pl/

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top